SÜNGER DEPOLAMA RAF VE KONVEYÖRLERİ

Sünger üretim makinasında üretimi ardından ARABALI KONVEYÖR ile depolama raflarına taşınmaktadır. Müşteri isteğine göre 3 katlı ve her bir katındaayrı konveyörleri olan depo hücrelerinden yanyana modüler halde istenildiği kadar firmamız tarafından üretim-demontaj ve montajı yapılmaktadır.

KONVEYÖRLER : 2700X31000mm ölçülerindeki konveyörlerden 2 tanesi ortada tek bir tahrik motor ve redüktörü ile zincir mekanizması ile aynı anda tahrik ettirilir. Düz bantlar kullanılır. Gergi Mekanizması ile 40cm ye kadar gergi yapılabilmektedir. 1 adet raf hücresine altlı üstlü 3 konveyör önlü arkalı 2 konveyör ve yan yana 2 sıra halinde toplam 12 konveyör yerleştirilir. 2 Hüccre arasındaki boşluktan hem 1. modül konveyörlerinin hemde 2. modül konveyörlerin motor-redüktör bakımı yapılabilmektedir.

Firmamız RAF ve Konveyör üretimi yanısıra bu depolama için gerekli ÇELİK BİNA ve KAPLAMA alanındada hizmet vermektedir. İstenilen çevre şartlarına göre HEA-HEB-IPE veya özel yapma profillerden oluşan çelik bina dizayn-projelendirme, imalat ve montaj hizmeti vermektedir.

BLOK SÜNGER TAŞICI HAREKETLİ KONVEYÖR SİSTEMİ

Blok Sünger Arabası üretimden çıkan 2700x30000 ölçülerindeki blok parçasını araba üzerindeki konveyöre alarak depolama alanına otomatik olarak taşır. Önceden belirlenmiş raf numarasına operatörün tercihine göre taşır. 3 katlı rafın istenilen kısmına kadar otomatik yükselerek depolama konveyörüne sünger bloğunu iletir.

Sünger Arabası üzerinde 2 adet konveyör bulunur, bunlardan arkadaki sabit öndeki alt-orta ve üst raflara kadar yükselebilir. Araba üzerindeki hareketli konveyör istenirse zincir sistemli istenirse hidrolik pistonlu üretilebilir.

Araba tekerleri ısıl işlemli ve kolay değiştirilebilir şekilde dizayn edilmiştir.

Araba üzerindeki kapatma süngerin aktarımı sırasında süngeri yağmur-kardan korur.